zisbcg a Corvinuson

zisbcg a Corvinuson

Ötödik feladat

2015. március 07. - Borbinho

 Mit gondolsz Miller előzetes várakozásairól és arról, amit tapasztalt? Vajon más másképpen járt volna?

Teljes mértékben megértem, amikor olyanokat várt az internet mellőzésétől, mint hogy kiteljesedjen, több ideje legyen magára és a testvéreire, vagy talán ő fogalmazta meg a legjobban, hogy megtalálja az igazi énjét, a jobb énjét. Előfordul, hogy én is úgy érzem, az internet mint egyfajta béklyó, leláncol, befolyásol. 
Az elején minden jól indult, és sokkal szabadabbnak érezte magát az internet nélkül, mint vele. Valóban lehet helyettesíteni az internetet több esetben is, mint pl. térképpel, könyvekkel, újsággal. Azonban az internet szinte végtelen mennyiségű opciót ajánl, melyek közül mindenki használ bizonyos mennyiségűt. Van aki kevesebbet, van aki többet. A cikk írója korábban rengeteg időt töltött átlagosan a neten, így az internet több funkcióját is helyettesíteni próbálta az internet nélküli időszakban (írás, olvasás, konzol játék, stb). 

Véleményem szerint a mai társadalom nagy része hasonlóképpen járna, ugyanis szinte mindenki használja napi szinten többször is az internetet. Van akinek szórakozást, kikapcsolódást, másnak a megélhetését jelenti az internet. A legfontosabb funkciója azonban, ahogy Paul Miller a cikk végén írta: összeköti az embereket. 
Az emberek nagy részét összeköti a világháló, megkönnyíti a kapcsolatok fenntartását, áthidalja a távolságot. 

Mit gondolsz, vajon Te hogyan bírnád ki internet nélkül egy évig? Mi történne veled?

Paul Millerrel ellentétben az első hetekben valószínűleg nem a szabadság örömét élvezném, hanem azon kattognék, hogy "mi megy éppen az interneten". Minden nap használom az internetet, szórakozástól kezdve munkán át a tanulmányaimig szinte mindenre. Eleinte nehezen viselném, hogy nem tudok felugrani a facebookra, megnézni a trending page-et a 9gagen, vagy csak megnézni egy meccset. De szerintem ez természetes, egy olyan generáció tagja vagyok, mely számára szinte ismeretlen egy internet nélküli világ. Leszámítva az áramszüneteket és a nyaralásokat, az egyetem elmúlt 2,5 éve alatt többet voltam interneten, mint amennyit a barátaimmal vagy a családommal töltöttem személyesen. Viszont sokkal több emberrel kommunikálhattam, mint azt az internet nélkül tehetném. Az egyetemi képzésemet konkrétan el sem tudnám végezni, ugyanis ezt a beadandót is az interneten írom éppen. 

Valószínűleg egy idő után megtanulnék értékelni olyan dolgokat, amelyeket az internet mellett figyelembe se vettem. Nem lenne lehetetlen internet nélkül élni, de mi értelme lenne? A helyes út a kettő között van, a teljes kockaság, és az internet mellőzése között valahol. Rengeteg olyan funkciót kínál a net, mely hasznos lehet számunkra, ezeket értelmetlen lenne ok nélkül eldobni, viszont meg kell tudni nyomni a nagy piros X-et is. 

A bejegyzés trackback címe:

https://zisbcg.blog.hu/api/trackback/id/tr387249753

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása